Planéta!
Som nesmierne rád že som sa mohol zúčastniť. Mal som veľké očakávania, ale Planéta ich prekonala. Páčil sa mi spôsob akým ste nás vzdelávali, vychovávali a váš kamarátsky prístup. Naozaj som sa cítil celý čas skvele a hlavne som nevnímal RT a hostí ako nejakých učiteľov. Strašne oceňujem že ste nás viedli k tomu vyjadriť svoj názor, vyjadriť svoje pocity a k zodpovednosti. Páčilo sa mi tiež že tam bola veľká sloboda, že ste sa dostatočne venovali duchovnu a veľa vecí bolo na nás, myslím že sme sa tým veľa naučili. Celkovo som strašne rád že som sa zúčastnil, veľa mi to dalo, som veľmi namotivovaný a spomienky mi zostanú do konca života.
Dúfam že Planéta zostane taká aká bola teraz.
Gentleman, 2.zbor Dlhých Mačiek, Trnava

Veľmi sa mi páčilo, ako ste budovali atmosféru otvorenosti a cítila som taký „vysokoškolský prístup“ typu, je len na tebe, čo si z lesnej školy chceš vziať, do čoho sa zapojíš a čo naučíš iných. A myslím, že sme sa toho všetci veľmi dobre zhostili. A topka je, že ste sa zapájali ako organizátori medzi nás, teda, že ste si stále našli chvíľku byť medzi nami a len tak sa o niečom baviť a nezatvorili ste sa pred nami niekde v chate. Vzdelávanie s atmosférou 🙂
Julka, 33. zbor Ordo Salinae Prešov – Solivar

Ďakujem za vedomosti, ale hlavne skúsenosti, ľudí, atmosféru, za učenie sa zážitkom a za váš osobný príklad. Za to že, moja zóna komfortu nezostala namieste. Vďaka za to, že som sa „musel“ pred všetkými vyjadriť, že som začal mať chuť diskutovať, že som sa na činnosť vodcu začal pozerať viac realisticky. Za nový pohľad na dôležitosť  duchovného rozmeru skautingu v napredovaní vodcov ale tiež každého skauta, ktorý je zameraný aj na hľadajúcich. Pomáha im nachádzať odpovede, hľadať to po čom každý človek túži a zároveň tolerancia voči nim nezabraňuje oboznámiť ich s tým čomu sme uverili my. Ďakujem za skúsenosť, že skauting nás napriek našim rozdielom robí bratmi a sestrami.
VLŠ Planéta ešte raz ďakujem že som a stal tvojou súčasťou. Že z neznámej planéty sa stalo čosi vlastné, čosi, čo sa stalo akousi hrdosťou.
Janči, 108. zbor Oriešok Liesek

Milá Planéta,
tvoja atmosféra je zázrak a umožňuje život.
Veľa už bolo povedaného v spätných väzbách a  teraz si už nepamätám nič negatívne.
V prvom rade máte môj obrovský obdiv za nápad, energiu, silu ísť do toho a vytvoriť tak úžasné prostredie pre rozvoj iných. Cítila som sa veľmi dobre. Naozaj som cítila v mnohých veciach voľnosť a možnosť výberu. Určite to nebolo pre vás vždy ľahké dať nám na výber a zároveň naplniť plány z matice. Váš prístup bol individuálny ku každému z nás.
Peťa, 104.zbor Bratislava-Ružinov

Som nadmieru spokojný s tým ako prebiehala lesná škola a som vďačný nielen ja, ale aj môj oddiel a zbor za podnety ktoré nás nakopli začať robiť veci lepšie. Myslel som si že lesná škola bude povinná jazda, čo mi nič nedá… ale je to blbosť – dalo mi to mega veľa. Veľké ďakujem za otvorenosť, priamosť, partnerstvo, toleranciu a ústretovosť. To sú veci, ktoré učím aj decka u nás a mojich radcov. Pre mňa je toto pravý skautský prístup. Ešte raz ďakujem každému z vás.
Veťo, 61.zbor Modry oblak Pezinok

Na Planéte som zažil tradičný skauting pretkaný modernými myšlienkami a prístupmi. Presne tak ako si to BP prial a odkázal nám.
Ďuri Blichar, vodca tímu Sympózia

Moja účasť na VLŠ bola pre mňa a aj pre moju sestru manželku veľmi krásna. Vrátili sme sa o pár rokov späť a zistili sme, že LŠ je stále tá LŠ, ktorých sme sa mi zúčastňovali. Nie som schopný  porovnávať VLŠ Planéta s inými LŠ, nakoľko som 20 rokov nebol na žiadnu pozvaný. Atmosféra na VLŠ Planéta bola vynikajúca, zapájanie sa frekventantov aj inštruktorov bolo veľmi spontánne. Diskusie, ktoré som mal, či už oficiálne, alebo nie – boli vždy zmysluplné. Prednášky ďalších inštruktorov, ktoré som si vypočul ma zaujali. Rituál táborového ohňa bol presne taký, aký si ho pamätám spred 50 rokov. Bol som veľmi príjemne prekvapený.
LŠ by sa mali zúčastniť všetci skauti, ktorí to so skautingom myslia vážne a chcú v ňom pracovať, bez ohľadu na funkciu. Či už vodcu, alebo člena. LŠ dodá všetkým absolventom skautského ducha, ktorého veľmi ťažko niekde inde získajú.
Ešte raz ďakujeme za Vaše pozvanie.
Peter Janota – Slížik, držiteľ vyznamenania Strieborný vlk

Podľa mňa sa oplatí ísť na Planétu preto, lebo ponúka výborné podmienky ak chceš v sebe zasadiť semienko vodcu a nechať ho vyrásť.
Miriama Olosová – Many, vodkyňa Stredoslovenskej skautskej oblasti

Planéta už vo mne bude navždy evokovať jedny z najlepších skautských zážitkov vôbec. Za váš perfektne pripravený program a aktivity, ktoré vo mne vyvolali mnoho pocitov a uvedomení. Za vytvorenie neuveriteľnej atmosféry, ktorú som doteraz na skautskej akcii nikdy nezažila. Tento zážitok ma neuveriteľne posunul v skautskom živote, dodal mi potrebnú  energiu, ktorú som tak zúfalo potrebovala. Pokračujte v tom ako to robíte, lebo to robíte skvele. Za mňa vám všetkým patrí obrovské ĎAKUJEM. Dali ste mi toho neopísateľne veľa.
Ou, 61.zbor Modry oblak Pezinok